Haberler

Salih Özkan’dan kuaförlerde 1 günlük tatile büyük tepki

Salih Özkan’dan kuaförlerde 1 günlük tatile büyük tepki

Kuaförler olarak zorla yapılan kapamayla yılda 52 gün tatil mi yapacağız?

ERDOĞAN DEMİR- Berber ve kuaförlerin haftada bir gün tatil yapması ile ilgili açıklamada bulunan Keşan Berberler ve Kuaförler Odası eski başkanı Salih Özkan karara büyük tepki gösterdi.

Özkan, Tabi ki tatile kimsenin karşı olmadığının belirterek “Herkes tatilini yapabilir, tatil gününü zorlamayla yasaklarla yapılması yanlıştır. Erkek kuaförleri Pazar günü kadın kuaförlerine ise Salı günü tatil kararı verildi. Bizim de hakkımız var, biz koyun sürüsü değiliz, biz de tatil yapmasını biliyoruz illa bunu yasaklarla yapmak zorunda değiliz. Devlet olarak esnafa destek olacağına köstek olmaya çalışıyorsun. Salı günü bayan kuaförleri kapalı düğün yapacaklar gelin saçını nasıl yaptıracaklar. Korku dünyasında mı yaşamak istiyoruz? Yoksa özgür bir dünyada mı yaşamak istiyoruz? Bizim demek istediğimiz şu, herkes istediği zaman tatilini yapsın, bugün bir fabrikada çalışan işçi 365 günde zorla 10 gün tatil yapabiliyor. Biz yılda 52 hafta var, 52 gün zoraki yasakla tatil yapmaya kalkıyoruz. İki elinle çalışıp yan geliri olmadan, çoluk çocuk okutmak ev kirası, dükkan kirasını ödemek bunu yaşayan bilir. Hele şu ekonominin zor olduğu günlerde bu tatil kararı çok yanlış. Bütün üyelerimizi toplasınlar referandum yapsınlar, referandum da çıkan karara saygı duyalım. Ama zorla, yasakla, cezayla, senin ruhsatını iptal edeceğim, dükkanı kapatacağım demekle olmaz. Gelsin dükkanı kapatsınlar. Hangi devirde yaşıyoruz artık millet uzayda yerleşmeyi düşünüyor, biz daha neyi konuşuyoruz. Biz de tatil için o kadar aklımız yok mu? Ben bazen geliyorum, 2-3 saat çalışıyorum, sonra dükkanı mı kapatıp gidiyorum, haftanın 2-3 günü gelmiyorum. O benim kararım, bu tatil için bizim yetkililerimiz aileleri ile baş başa kalsın tatil yapsın diyerek bu tatili önerdiler. Biz ailemiz ile baş başa kalmayacak kadar aptal mıyız? Böyle bir bahane mi olur yani? Referandum iler yapılırsa karar böyle çıkarsa saygı duyarız, ama bu şekilde yasaklarla yapılması taraftarı değilim, çok üzücü bir durum. Ekmekle oynamak olarak kabul ediyorum. Devlet bize destek olması gerekirken, köstek olması çok üzücü bir şey.

Hele böyle ekonomik sıkıntılar yaşadığımız günlerde, bizim Bağkur’umuzu ödemek için sorunlar yaşarken bizim Federasyon başkanımız bizi kapatmaya çalışıyor. Böyle bir şey var mı? Sen nasıl federasyon başkanısın? İnsan meslektaşını kapatır mı ya? Bırak çalışan çalışsın. Bir yılda 52 hafta var sayın federasyon başkanım Bayram Karataş, yanlış anlamayın beni 52 gün bu. 52 gün bir insanın kazancını hesaplayın çalışmadı, bu geliri kim karşılayacak. Devlet mi karşılayacak veya federasyonumuz mu karşılayacak?  Ev kirası Keşan gibi yerde 15 bin TL olmuş, dükkan kirası, Bağkur’u esnaf ödemekte zorlanıyor. Bugün bir zincir marketleri var onlar niye kapatılmıyor. Onu da haftada bir gün kapatsın. Bizim federasyon başkanımız bizim önümüzü açacağına bizim için bazı desteklere kafayı yoracağına, bize öncülük edeceğine kapanmamımızı istiyor, ne kadar güzel bir şey değil mi? Dükkanlarımızı komple kapatalım o zaman sayın başkanım rahat olacaksınız.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL