Siyaset

Cenan Tetik’ten sert açıklama “İlçemizde durdurun bu tek adam kıyımını”

Cenan Tetik’ten sert açıklama “İlçemizde durdurun bu tek adam kıyımını”

ERDOĞAN DEMİR- 31 Mart yerel seçimlerinde CHP’den İpsala Belediye Başkan adayı olan Cenan Tetik, İpsala Belediyesi’nde yapılan işçi kıyımları ile ilgili sosyal medyasından yaptığı sert bir açıklama ile AK Parti İpsala İlçe Başkanı ve Meclis üyelerine bu tek adam kıyımına sen verilmesini istedi.

Tetik’in yaptığı açıklama şöyle;

AK Parti İlçe Başkanı Mahmut Mehmet Tekin Değerli Meclis Üyeleri. Menderes Sibel Şenkol Ogün Kurt  Özcan Tosun ve tüm İpsala AK Parti’li arkadaşlar. 31 Mart akşamından bu yana hayırlı bir gün olan her cuma, işçi kardeşlerimiz işten çıkarılma korkusuyla belediyemizde celladını bekler gibi beklemekte, her evde bir ateş düşmekte, çocuklar yatağa aç girmektedir. Belediyemizdeki işçi personel sayısı 200 iken şu ana kadar 129 işçi arkadaşımızı işten attınız Bu yaşanan kıyım

İlçemizin sosyal dokusunu ciddi şekilde zedelemekte ve hepimizi derinden yaralamaktadır.

Bu durum, sadece işini kaybeden aileler için değil, tüm ilçemiz için büyük bir travmaya yol açmaktadır. Bu insanların hepsi iyi günlerimizi, kötü günlerimizi birlikte paylaştığımız komşularımız, dostlarımız,  iş arkadaşlarımız, bu süreç ilçemizde büyük bir nefret ve intikam duygusu yaratmakta,

sosyal barışımızı tehdit etmektedir.

Seçim sürecinde işçilerimize verilen sözlerin tutulmadığını görmek, bizleri derinden üzmüştür.  Her bir işçimiz, ilçemizin gelişimine katkı sağlayan, alın teri döken emekçilerimizdir. Onların emeği ve fedakarlığı, ilçemizi bugünlere taşımıştır.

Seçim döneminde Mehmet Kerman başkanımız ile hep birlikte işçi kardeşlerimize “Hiçbir işçiyi işten çıkarmayacağız” diye sözler verdiniz. Ancak şu anki durum, bu sözlerin tutulmadığını göstermektedir. İşçilerimiz sizlere güvenerek oy verdiler, ancak bu güven maalesef boşa çıkmıştır. Belediye başkanlığına aday olan birisi olarak, ilçemizin geleceği için en büyük önceliğimizin işçilerin refahı ve huzuru olması gerektiğini savundum ve bu prensibimi hala korumaktayım.

Sayın Mahmut Tekin başkanım ve değerli meclis üyeleri, ve tüm AK Partili arkadaşlarım bu işten çıkarmaların durdurulması için sizden acil bir şekilde müdahale etmenizi, belediye başkanını, işçilerin yüzünü güldürecek, ailelerin huzurunu sağlayacak adımlar atması konusunda ikna etmenizi rica ediyoruz. Bu kıyımı durdurmak, ilçemizin geleceği için atılacak en önemli adımlardan biridir. Yoksa ileriki yıllarda bu insanların ve evlatlarının yüzüne bakamazsınız”

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL