Siyaset

Fahrettin Savcı “İktidar sokağın sesine kulak vermeli”

Fahrettin Savcı “İktidar sokağın sesine kulak vermeli”

ERDOĞAN DEMİR- Keşan Roman Dernekleri Başkanı, AK Parti Edirne 26.Dönem Milletvekili Adayı, Trakya Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı ve Türkiye Roman Federasyonları Platformu Genel Başkanı Fahrettin Savcı, iktidarın ekonomi yönetimi, enflasyonda geçiş döneminde sona gelindiğini söylediğini belirterek şu açıklamayı yaptı. “Temmuz’dan itibaren ekonomide normalleşme bekleniyordu.

Ancak, birkaç gündür piyasalarda bu olumlu beklentilerin aksine ‘tuhaf’ gelişmeler yaşanıyor, sanki

Şimşek çarptı.

Dayanıklı tüketim malları başta olmak üzere piyasalarda etiketler değiştirilmeye başlandı, 1 Temmuz’dan itibaren çok sayıda ürüne zam geleceği konuşuluyor. Evet, akaryakıt fiyatına ve ÖTV’ de zam oldu.  Elektrik %38 zam geldi, asgari ücret artmadı, kur yerinde sayıyor. O halde fiyatları ne tetikliyor? Sanıyorum, piyasalar, yeni vergi paketini satın almaya, vergileri çıkmadan fiyatlara yansıtmaya başladılar. Lafı bile piyasaları sarsan vergi paketinin aslı ne tür sonuç üretir, göreceğiz.

Bir süredir anlatmaya çalıştığımız buydu. Nasıl bir yan etki üreteceğini hesaplamadan sadece masa başında rakamlarla oynarsanız, yani hevesiniz kursağınızda kalır, fırsatçılara gün doğar. Bu uygulamalar yeni toplumsal ihtilaflara davetiye çıkarır. Sokağın sesine kulak vermeliyiz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL