Siyaset

Mehmet Tolga Akalın “Gazeteciler yalnız değildir!”

Mehmet Tolga Akalın “Gazeteciler yalnız değildir!”

ERDOĞAN DEMİR

İYİ Parti Genel Başkan adayı olan Mehmet Tolga Akalın, Sinan Ateş cinayeti ile ilgili olarak yayın yapan ve konuyu sürekli gündemde tutan Halk TV program yapımcıları olan Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu, Murat Ağırel ve Timur Soykan’a sahip çıkan yazılı bir açıklama yayınladı.

Akalın’ın konuyla ilgili X sayfasından yaptığı açıklama şöyle;  “Ülkemizde, demokratik süreçlerin aksadığı, hukukun önünün tıkandığı, adaletin tecelli etmesinin zorlaştığı bir dönemde; en çok ihtiyaç duyduğumuz kesim, kamunun menfaatini gözeterek, evrensel gazetecilik ilkeleri çerçevesinde mesleklerini icra eden gazetecilerdir.

Gerçek gazetecilik paha biçilmezdir. Modern bir toplum için; hava gibi, su gibi değerlidir.

Son dönemde, siyasilerin yönlendirmesiyle gazetecilerin hedef tahtasına oturtulmaya çalışılmasını üzüntüyle şahit oluyoruz.

Ellerindeki siyasi gücün verdiği pervasızlık ve sarhoşlukla, idari ve yargı mekanizmalarını harekete geçirmeye çalışmak, tehdit ve şantaja varacak yayınlar yaptırmak,manşetler attırmak,kürsülerden, televizyon ekranlarından hedef gösterecek söylemler sarf ettirmek kabul edilemez.

Ankara’nın ortasında, güpegündüz canice aramızdan, evlatlarından,ailesinden koparılan Merhum Sinan Ateş’in davasını sahip çıkmak her vicdan sahibinin asli görevidir.

Ülkenin ağır bir karanlığa mahkum olmaması için mücadele eden; Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu, Murat Ağırel ve Timur Soykan yalnız değildir.  Gazetecilikte, gerçeği söyleyip arsızları, yüzsüzleri, üçkağıtçıları utandırmaktan daha yüce bir kanun olmadığı gerçeğiyle gazeteciler, her daim birilerinin uykularına kaçırmaya devam edecektir.                                            

Biz de gazetecilerin yanında durmaya devam etmeliyiz ve edeceğiz. Demokratik toplum yaşamsaldır. Gazeteciler de demokratik toplumun asli unsurlarıdır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL